Ga meteen naar:InhoudFooter
Deliveroo

Daily Bingsu

Drinks
Sluit om 21:00
  • Over Daily Bingsu

    Daily Bingsu – Korean desserts, premium matcha & signature croffles in Antwerp. Discover our Japanese matcha lattes, ube drinks and crispy croffles with Korean-inspired toppings. Perfect for a sweet break, sharing box or cosy dessert moment.
    ... Meer lezen

Populair bij andere klanten

  • Strawberry Matcha Latte (Large)

    500ml · €13,20/L
    €6,60
  • Mango Matcha Latte (Large)

    500ml · €13,20/L
    €6,60
  • Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)

    €20,90€23,60
    4
  • Banana Matcha Latte (Large)

    500ml · €13,20/L
    €6,60

Signature Asian Latte

Creamy Asian-inspired lattes with premium matcha, purple ube and roasted kinako flavours. Colourful, smooth and perfect for a sweet drink break.

  • Strawberry Matcha Latte (Large)

    A beautiful layered matcha latte with sweet strawberry, creamy milk and premium Japanese matcha. Fruity, smooth and refreshing.
    500ml · €13,20/L
    €6,60
  • Matcha Latte (Large)

    A creamy latte made with premium Japanese matcha, smooth milk and a rich earthy taste. Simple, elegant and perfect for matcha lovers.
    500ml · €12,60/L
    €6,30
    Populair
  • Mango Matcha Latte (Large)

    A refreshing matcha latte with juicy mango, combining earthy matcha with a tropical fruity sweetness. Bright, smooth and full of flavour.
    500ml · €13,20/L
    €6,60
  • Banana Matcha Latte (Large)

    A creamy matcha latte with sweet banana, giving it a smooth, fruity and comforting taste. Soft, original and naturally delicious.
    500ml · €13,20/L
    €6,60
  • Dirty Matcha Latte (Large)

    A creamy matcha latte with a fresh espresso shot, combining earthy matcha with bold coffee notes. Rich, smooth and energising.
    500ml · €12,60/L
    €6,30
  • Kinako Latte (Large)

    A creamy Japanese-style latte made with roasted soybean powder, giving it a warm, nutty and slightly toasted flavour. Smooth, comforting and naturally sweet.
    500ml · €12,60/L
    €6,30

Fresh Ice Tea

Refreshing homemade iced teas with fruity flavours, perfect for a light and fresh drink.

  • Golden Peach Large (500ml)

    Honey tea, peach syrup, and slice of lime.
    €6,30
  • Hibiscus Glow (Large)

    A refreshing hibiscus iced tea with blood orange, floral notes and a fruity, slightly tangy taste. Light, colourful and perfect for a fresh break.
    500ml · €12,60/L
    €6,30
  • Jasmine Rose Blush (Large)

    A delicate jasmine tea with raspberry and soft rose notes. Floral, lightly fruity and smooth, with an elegant refreshing finish.
    500ml · €12,60/L
    €6,30

Iced Coffee

  • Iced Latte (Large)

    A refreshing iced coffee with fresh espresso, cold milk and ice. Smooth, creamy and perfect for a light coffee break.
    500ml · €10,60/L
    €5,30
    Populair
  • Iced Americano (Large)

    A refreshing iced coffee made with fresh espresso, cold water and ice. Light, bold and perfect for a clean coffee taste.
    500ml · €10,60/L
    €5,30

WATER

  • Acqua panna- Still water (50CL)

    Premium Italian still mineral water with a smooth taste
    €3,80
    Halal
  • San Pellegrino- Sparkling Water (50 CL)

    Premium Italian sparkling mineral water from San Pellegrino
    €3,80
    Halal

SIGNATURE CROFFLES

Buttery croissant dough pressed into a golden waffle

  • Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)

    Classic buttery croffles finished with powdered sugar, served with a sauce of your choice
    €20,90€23,60
    4
  • Chef’s Selection Croffles (Box of 4)

    A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.
    €27,90€30,40
  • Strawberry Croffle

    Golden croffle topped with smooth cream, strawberry coulis, and fresh strawberries
    €7,60
    Populair
  • Dubai Chocolate Croffle

    Crispy golden croffle topped with homemade cream, pistachio sauce, chocolate sauce, crunchy kunafa and roasted pistachio. Inspired by Dubai chocolate.
    €7,60
  • Speculoos Croffle

    Golden croffle topped with creamy Speculoos spread and Speculoos crumble
    €7,60
  • Oreo Croffle

    Golden croffle with creamy topping, Oreo crumbs, and chocolate drizzle
    €7,60
    Populair
  • Blueberry Croffle

    Crispy croffle topped with smooth cream, blueberry coulis, and fresh blueberries
    €7,60
  • Lemon Tart Croffle

    Flaky croffle topped with smooth cream, tangy lemon curd, and light meringue
    €7,60
    Populair
  • Matcha Croffle

    Buttery croffle with matcha, cream, and rich azuki red beans.
    €7,60
  • Popcorn Caramel Croffle

    Golden croffle topped with smooth cream, caramel sauce, chocolate sauce, and caramelized popcorn
    €7,60
  • Injeolmi Croffle

    Buttery croffle topped with smooth cream, sweet condensed milk, roasted soybean (injeolmi) powder, and roasted almonds
    €7,60
  • Butter Sugar Croffle

    Golden buttery croffle dusted with powdered sugar
    €5,90
  • Croffle Party Box of 4 (Build Your Own)

    Choose 4 croffles and get additional discount. Perfect for sharing
    €27,90€30,40
  • Croffle Feast for 8 (Build Your Own)

    Mix and match 8 croffles and enjoy an additional discount for group cravings
    €51,90€60,80
  • Chef’s Selection Croffles (Box of 6)

    A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.
    €39,90€45,60

HOT DRINKS

  • Hot Pistachio Café Latte

    Classic cappuccino blended with smooth Italian pistachio sauce
    €5,50
    Halal
  • Hot Matcha Latte

    Smooth Japanese matcha whisked with steamed milk for a balanced, earthy latte
    €5,50
    Halal
  • Hot Speculoos Latte

    Hot steamed milk with Lotus Biscoff speculoos cream
    €5,50
    Halal
  • Hot Injeolmi Latte

    Creamy latte made with roasted soybean powder for a warm, nutty taste.
    €5,50
    Halal
  • Hot Black Sesame Latte

    Warm, nutty black sesame blended with steamed milk for a rich, comforting latte.
    €5,50
    Halal
  • Americano

    Bold espresso diluted with hot water for a smooth black coffee
    €4,00
    Halal
  • Flat White

    Smooth espresso topped with velvety steamed milk.
    €4,50
    Halal
  • Espresso

    Strong, rich shot of freshly brewed espresso
    €3,00
    Halal
  • Double Espresso

    Two shots of bold espresso for a stronger coffee hit
    €4,00
    Halal
  • Hot Tea – Harney & Sons ‘Paris’

    Black tea with sweet caramel notes, fruity black currant, and a hint of vanilla.
    €4,20
    Halal
  • Pistachio Latte

    Creamy pistachio latte made with steamed milk and rich nutty flavor
    €5,50
    Halal

Je mandje is leeg

Download Deliveroo in de App StoreDownload Deliveroo in de App Store

Producten en diensten

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Cadeaubonnen

Bladeren

  • Alle keukens

  • Alle deals en aanbiedingen

Werk met ons samen

  • Riders

  • Restaurants

  • Vacatures

Bedrijf

  • Over ons

  • Perspagina

  • Investeerders

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • Veelgestelde vragen

  • Contact

  • Voorwaarden

  • Privacybeleid

  • Cookies

  • Classificatie van partners

  • Verzoeken van overheidsinstanties

  • Toegankelijkheidsverklaring

© 2026 Deliveroo