Accéder au :ContenuPied de page
Deliveroo

Daily Bingsu

placeholderBoissons
À 0.34 km·Ferme à 21:00·Montant min. de 5,00 €·4,95 € de livraison
  • À propos de Daily Bingsu

    Daily Bingsu – Korean desserts, premium matcha & signature croffles in Antwerp. Discover our Japanese matcha lattes, ube drinks and crispy croffles with Korean-inspired toppings. Perfect for a sweet break, sharing box or cosy dessert moment.
    ... En savoir plus
  • Frais de livraison offerts

    Dès 10 €. Réservé à la nouvelle clientèle. Frais applicables

Populaires

  • Strawberry Matcha Latte (Large)

    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €
  • Mango Matcha Latte (Large)

    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €
  • Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)

    20,90 €23,60 €
    4
  • Banana Matcha Latte (Large)

    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €

Signature Asian Latte

Creamy Asian-inspired lattes with premium matcha, purple ube and roasted kinako flavours. Colourful, smooth and perfect for a sweet drink break.

  • Strawberry Matcha Latte (Large)

    A beautiful layered matcha latte with sweet strawberry, creamy milk and premium Japanese matcha. Fruity, smooth and refreshing.
    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €
  • Matcha Latte (Large)

    A creamy latte made with premium Japanese matcha, smooth milk and a rich earthy taste. Simple, elegant and perfect for matcha lovers.
    500ml · 12,60 €/L
    6,30 €
    Populaire
  • Mango Matcha Latte (Large)

    A refreshing matcha latte with juicy mango, combining earthy matcha with a tropical fruity sweetness. Bright, smooth and full of flavour.
    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €
  • Banana Matcha Latte (Large)

    A creamy matcha latte with sweet banana, giving it a smooth, fruity and comforting taste. Soft, original and naturally delicious.
    500ml · 13,20 €/L
    6,60 €
  • Dirty Matcha Latte (Large)

    A creamy matcha latte with a fresh espresso shot, combining earthy matcha with bold coffee notes. Rich, smooth and energising.
    500ml · 12,60 €/L
    6,30 €
  • Kinako Latte (Large)

    A creamy Japanese-style latte made with roasted soybean powder, giving it a warm, nutty and slightly toasted flavour. Smooth, comforting and naturally sweet.
    500ml · 12,60 €/L
    6,30 €

Fresh Ice Tea

Refreshing homemade iced teas with fruity flavours, perfect for a light and fresh drink.

  • Golden Peach Large (500ml)

    Honey tea, peach syrup, and slice of lime.
    6,30 €
  • Hibiscus Glow (Large)

    A refreshing hibiscus iced tea with blood orange, floral notes and a fruity, slightly tangy taste. Light, colourful and perfect for a fresh break.
    500ml · 12,60 €/L
    6,30 €
  • Jasmine Rose Blush (Large)

    A delicate jasmine tea with raspberry and soft rose notes. Floral, lightly fruity and smooth, with an elegant refreshing finish.
    500ml · 12,60 €/L
    6,30 €

Iced Coffee

  • Iced Latte (Large)

    A refreshing iced coffee with fresh espresso, cold milk and ice. Smooth, creamy and perfect for a light coffee break.
    500ml · 10,60 €/L
    5,30 €
    Populaire
  • Iced Americano (Large)

    A refreshing iced coffee made with fresh espresso, cold water and ice. Light, bold and perfect for a clean coffee taste.
    500ml · 10,60 €/L
    5,30 €

WATER

  • Acqua panna- Still water (50CL)

    Premium Italian still mineral water with a smooth taste
    3,80 €
    Halal
  • San Pellegrino- Sparkling Water (50 CL)

    Premium Italian sparkling mineral water from San Pellegrino
    3,80 €
    Halal

SIGNATURE CROFFLES

Buttery croissant dough pressed into a golden waffle

  • Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)

    Classic buttery croffles finished with powdered sugar, served with a sauce of your choice
    20,90 €23,60 €
    4
  • Chef’s Selection Croffles (Box of 4)

    A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.
    27,90 €30,40 €
  • Strawberry Croffle

    Golden croffle topped with smooth cream, strawberry coulis, and fresh strawberries
    7,60 €
    Populaire
  • Dubai Chocolate Croffle

    Crispy golden croffle topped with homemade cream, pistachio sauce, chocolate sauce, crunchy kunafa and roasted pistachio. Inspired by Dubai chocolate.
    7,60 €
  • Speculoos Croffle

    Golden croffle topped with creamy Speculoos spread and Speculoos crumble
    7,60 €
  • Oreo Croffle

    Golden croffle with creamy topping, Oreo crumbs, and chocolate drizzle
    7,60 €
    Populaire
  • Blueberry Croffle

    Crispy croffle topped with smooth cream, blueberry coulis, and fresh blueberries
    7,60 €
  • Lemon Tart Croffle

    Flaky croffle topped with smooth cream, tangy lemon curd, and light meringue
    7,60 €
    Populaire
  • Matcha Croffle

    Buttery croffle with matcha, cream, and rich azuki red beans.
    7,60 €
  • Popcorn Caramel Croffle

    Golden croffle topped with smooth cream, caramel sauce, chocolate sauce, and caramelized popcorn
    7,60 €
  • Injeolmi Croffle

    Buttery croffle topped with smooth cream, sweet condensed milk, roasted soybean (injeolmi) powder, and roasted almonds
    7,60 €
  • Butter Sugar Croffle

    Golden buttery croffle dusted with powdered sugar
    5,90 €
  • Croffle Party Box of 4 (Build Your Own)

    Choose 4 croffles and get additional discount. Perfect for sharing
    27,90 €30,40 €
  • Croffle Feast for 8 (Build Your Own)

    Mix and match 8 croffles and enjoy an additional discount for group cravings
    51,90 €60,80 €
  • Chef’s Selection Croffles (Box of 6)

    A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.
    39,90 €45,60 €

HOT DRINKS

  • Hot Pistachio Café Latte

    Classic cappuccino blended with smooth Italian pistachio sauce
    5,50 €
    Halal
  • Hot Matcha Latte

    Smooth Japanese matcha whisked with steamed milk for a balanced, earthy latte
    5,50 €
    Halal
  • Hot Speculoos Latte

    Hot steamed milk with Lotus Biscoff speculoos cream
    5,50 €
    Halal
  • Hot Injeolmi Latte

    Creamy latte made with roasted soybean powder for a warm, nutty taste.
    5,50 €
    Halal
  • Hot Black Sesame Latte

    Warm, nutty black sesame blended with steamed milk for a rich, comforting latte.
    5,50 €
    Halal
  • Americano

    Bold espresso diluted with hot water for a smooth black coffee
    4,00 €
    Halal
  • Flat White

    Smooth espresso topped with velvety steamed milk.
    4,50 €
    Halal
  • Espresso

    Strong, rich shot of freshly brewed espresso
    3,00 €
    Halal
  • Double Espresso

    Two shots of bold espresso for a stronger coffee hit
    4,00 €
    Halal
  • Hot Tea – Harney & Sons ‘Paris’

    Black tea with sweet caramel notes, fruity black currant, and a hint of vanilla.
    4,20 €
    Halal
  • Pistachio Latte

    Creamy pistachio latte made with steamed milk and rich nutty flavor
    5,50 €
    Halal

Votre panier est vide

Télécharger Deliveroo dans l'App StoreTélécharger Deliveroo dans l'App Store

Produits et services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Cartes cadeaux

Découvrir

  • Tous les types de cuisine

  • Toutes les offres et promotions

Travailler avec nous

  • Livreur ou livreuse

  • Restaurant

  • Nous rejoindre

L'entreprise

  • À propos

  • Espace presse

  • Investisseurs

  • Design Deliveroo

  • Tech Deliveroo

  • FAQ

  • Nous contacter

  • Conditions Générales

  • Confidentialité

  • Cookies

  • Classement de nos partenaires

  • Demandes d’information d’autorités publiques

  • Déclaration d'accessibilité

© 2026 Deliveroo