About Daily Bingsu
Daily Bingsu – Korean desserts, premium matcha & signature croffles in Antwerp. Discover our Japanese matcha lattes, ube drinks and crispy croffles with Korean-inspired toppings. Perfect for a sweet break, sharing box or cosy dessert moment.Free delivery
New users only. Min spend €10. Fees apply.
Popular with other people
Strawberry Matcha Latte (Large)
500ml · €13.20/L€6.60Mango Matcha Latte (Large)
500ml · €13.20/L€6.60Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)
€20.90€23.604Banana Matcha Latte (Large)
500ml · €13.20/L€6.60
Signature Asian Latte
Creamy Asian-inspired lattes with premium matcha, purple ube and roasted kinako flavours. Colourful, smooth and perfect for a sweet drink break.
Strawberry Matcha Latte (Large)
A beautiful layered matcha latte with sweet strawberry, creamy milk and premium Japanese matcha. Fruity, smooth and refreshing.500ml · €13.20/L€6.60Matcha Latte (Large)
A creamy latte made with premium Japanese matcha, smooth milk and a rich earthy taste. Simple, elegant and perfect for matcha lovers.500ml · €12.60/L€6.30PopularMango Matcha Latte (Large)
A refreshing matcha latte with juicy mango, combining earthy matcha with a tropical fruity sweetness. Bright, smooth and full of flavour.500ml · €13.20/L€6.60Banana Matcha Latte (Large)
A creamy matcha latte with sweet banana, giving it a smooth, fruity and comforting taste. Soft, original and naturally delicious.500ml · €13.20/L€6.60Dirty Matcha Latte (Large)
A creamy matcha latte with a fresh espresso shot, combining earthy matcha with bold coffee notes. Rich, smooth and energising.500ml · €12.60/L€6.30Kinako Latte (Large)
A creamy Japanese-style latte made with roasted soybean powder, giving it a warm, nutty and slightly toasted flavour. Smooth, comforting and naturally sweet.500ml · €12.60/L€6.30
Fresh Ice Tea
Refreshing homemade iced teas with fruity flavours, perfect for a light and fresh drink.
Golden Peach Large (500ml)
Honey tea, peach syrup, and slice of lime.€6.30Hibiscus Glow (Large)
A refreshing hibiscus iced tea with blood orange, floral notes and a fruity, slightly tangy taste. Light, colourful and perfect for a fresh break.500ml · €12.60/L€6.30Jasmine Rose Blush (Large)
A delicate jasmine tea with raspberry and soft rose notes. Floral, lightly fruity and smooth, with an elegant refreshing finish.500ml · €12.60/L€6.30
Iced Coffee
Iced Latte (Large)
A refreshing iced coffee with fresh espresso, cold milk and ice. Smooth, creamy and perfect for a light coffee break.500ml · €10.60/L€5.30PopularIced Americano (Large)
A refreshing iced coffee made with fresh espresso, cold water and ice. Light, bold and perfect for a clean coffee taste.500ml · €10.60/L€5.30
WATER
Acqua panna- Still water (50CL)
Premium Italian still mineral water with a smooth taste€3.80HalalSan Pellegrino- Sparkling Water (50 CL)
Premium Italian sparkling mineral water from San Pellegrino€3.80Halal
SIGNATURE CROFFLES
Buttery croissant dough pressed into a golden waffle
Butter Sugar Croffle Feast (Box of 4)
Classic buttery croffles finished with powdered sugar, served with a sauce of your choice€20.90€23.604Chef’s Selection Croffles (Box of 4)
A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.€27.90€30.40Strawberry Croffle
Golden croffle topped with smooth cream, strawberry coulis, and fresh strawberries€7.60PopularDubai Chocolate Croffle
Crispy golden croffle topped with homemade cream, pistachio sauce, chocolate sauce, crunchy kunafa and roasted pistachio. Inspired by Dubai chocolate.€7.60Speculoos Croffle
Golden croffle topped with creamy Speculoos spread and Speculoos crumble€7.60Oreo Croffle
Golden croffle with creamy topping, Oreo crumbs, and chocolate drizzle€7.60PopularBlueberry Croffle
Crispy croffle topped with smooth cream, blueberry coulis, and fresh blueberries€7.60Lemon Tart Croffle
Flaky croffle topped with smooth cream, tangy lemon curd, and light meringue€7.60PopularMatcha Croffle
Buttery croffle with matcha, cream, and rich azuki red beans.€7.60Popcorn Caramel Croffle
Golden croffle topped with smooth cream, caramel sauce, chocolate sauce, and caramelized popcorn€7.60Injeolmi Croffle
Buttery croffle topped with smooth cream, sweet condensed milk, roasted soybean (injeolmi) powder, and roasted almonds€7.60Butter Sugar Croffle
Golden buttery croffle dusted with powdered sugar€5.90Croffle Party Box of 4 (Build Your Own)
Choose 4 croffles and get additional discount. Perfect for sharing€27.90€30.40Croffle Feast for 8 (Build Your Own)
Mix and match 8 croffles and enjoy an additional discount for group cravings€51.90€60.80Chef’s Selection Croffles (Box of 6)
A curated selection of our best-selling croffles, chosen by the chef for the perfect mix of flavors.€39.90€45.60
HOT DRINKS
Hot Pistachio Café Latte
Classic cappuccino blended with smooth Italian pistachio sauce€5.50HalalHot Matcha Latte
Smooth Japanese matcha whisked with steamed milk for a balanced, earthy latte€5.50HalalHot Speculoos Latte
Hot steamed milk with Lotus Biscoff speculoos cream€5.50HalalHot Injeolmi Latte
Creamy latte made with roasted soybean powder for a warm, nutty taste.€5.50HalalHot Black Sesame Latte
Warm, nutty black sesame blended with steamed milk for a rich, comforting latte.€5.50HalalAmericano
Bold espresso diluted with hot water for a smooth black coffee€4.00HalalFlat White
Smooth espresso topped with velvety steamed milk.€4.50HalalEspresso
Strong, rich shot of freshly brewed espresso€3.00HalalDouble Espresso
Two shots of bold espresso for a stronger coffee hit€4.00HalalHot Tea – Harney & Sons ‘Paris’
Black tea with sweet caramel notes, fruity black currant, and a hint of vanilla.€4.20HalalPistachio Latte
Creamy pistachio latte made with steamed milk and rich nutty flavor€5.50Halal